10 listopada 2019

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.
2. Dziś przeżywamy będziemy Niedzielę Powołań z udziałem kleryków WSD w Kaliszu. Pragniemy naszą modlitwą i ofiarą wspierać dzieło powołań do służby Bożej.
3. W piątek o g. 19.30 spotkanie modlitewne, na które zaprasza Wspólnota Nowa Pascha
4. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Pragniemy się modlić za wszystkich muzyków i śpiewaków posługujących w naszej parafii. Przy tej okazji informujemy, że w XII edycji Ostrowskiego Konkursu Piosenki Religijnej Cecyliada” nagrodę specjalną otrzymała Aleksandra Bilska z z naszego zespołu „Promyki”.
5. Spotkanie „Promyków” w sobotę o 11.00.
6. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.
7. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. wystąpi w naszym kościele duet Maja & Matan. Duet usłuży na Mszach autorskimi piosenkami uwielbiającymi Boga, które umieścił na nowo wydanej płycie. Muzycy tworzą cieple, poetyckie brzmienia na glosy, flet i gitarę. Po każdej Mszy św. będzie możliwość zakupu płyty w cenie 25 zł. Zapraszamy serdecznie!
8. Dnia 30 XI (sobota) o g. 11.00 Ks. dr Piotr Rossa, nasz rezydent będzie sprawował Mszę św. w 25 r. święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. W związku z powyższym odbędzie się spotkanie organizacyjne najbliższą środę o g. 17.30, na które zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup parafialnych.
9. Bóg zapłać za prowadzenie różańca, godzinek i koronki, dbanie o wnętrze świątyni oraz ofiary zebrane w ramach pomocy Kościołowi prześladowanemu.
10. Księża zaprzyjaźnieni z naszą parafią sprawują gregorianki w int. Julianny Macniak i Wojciecha Telegi, a od 15 XI w int. Urszuli Szczepaniak.
11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii od 1 do 9 II 20120 r.
12. Polecamy prasę katolicką i kalendarz diecezjalny.
13. W związku z dużym zainteresowaniem odbędą się dodatkowe projekcje głośnego filmu „Nieplanowane” w kinie „Komeda” - w niedzielę 17 XI o g. 16.00 i w poniedziałek 18 XI o g. 17.00.

Msze Św.

Niedziela: